SEMINOLOGIA

Test zdolności wiązania plemników z hialuronianem

Metoda

HBA®

Czas Realizacji

do 5 dni roboczych

Materiał

  • nasienie

Dodatkowe Informacje

Do zapłodnienia konieczna jest obecność żywych, prawidłowo zbudowanych i zdolnych do ruchu plemników. Tylko te będą w stanie dotrzeć do komórki jajowej. Na końcu drogi czeka je jednak jeszcze jedna przeszkoda – wzgórek jajonośny, czyli komórki ziarniste, które otaczają komórkę jajową i wytwarzają kwas hialuronowy. Dojrzały plemnik posiada receptory, umożliwiające wiązanie się z tym kwasem, dzięki czemu jest w stanie wniknąć do wnętrza komórki i się z nią połączyć.

Badanie polega na policzeniu odsetka plemników, które są w stanie połączyć się z kwasem hialuronowym.

Badanie wykonuje się w przypadku niepłodności idiopatycznej oraz przed rozpoczęciem procedury in vitro. Unikamy w ten sposób ewentualnego wykorzystania w niej niedojrzałych, a zatem niezdolnych do zapłodnienia, plemników.

Jak się przygotować do pobrania

Przed badaniem nasienia powinieneś:

  1. Zachować abstynencję seksualną 2-7 dni

  2. Zachować przynajmniej 1 dzień abstynencji alkoholowej

  3. Zrezygnować ze znaczącego, wykraczającego poza standardowy dla ciebie, wysiłku fizycznego

  4. W dniu badania twój stan zdrowia powinien być dobry, w przypadku infekcji z gorączką lub zatrucia pokarmowego, powinieneś przełożyć badanie

  5. Jeśli stosujesz antybiotyk lub inne leki, przed badaniem skonsultuj się z lekarzem i poinformuj o tym laboratorium. Zapoznaj się też z zakładką Odpowiedzi na często zadawane pytania, gdzie znajdziesz wiele ważnych informacji.

Cena

250zł