ALERGOLOGIA

Panel Rekombinanty roztocze (Polycheck®)

ALERGENY

  1. Dermatophagoides pteronyssinus
  2. Dermatophagoides farinae
  3. rDer p 1, proteaza cysteinowa
  4. rDer p 2, roztocze Gr. 2, NPC2
  5. rDer p 10, tropomiozyna
  6. rDer p 23, roztocze Gr. 23
  7. CCD

Metoda

Polycheck ®

Czas Realizacji

10 dni roboczych

Materiał

  • surowica

Dodatkowe Informacje

Panel Rekombinanty roztocze został opracowany w celu ułatwienia diagnostyki u pacjentów, którzy kwalifikują się do rozpoczęcia immunoterapii na roztocze kurzu domowego. Jest to przydatne narzędzie do przewidzenia skuteczności leczenia odzwczulającego.

Panel mierzy stężenie przeciwciał E (IgE) w surowicy krwi w reakcji na 2 ekstrakty roztoczy – Dermatophagoides farinae i Dermatophagoides pteronyssinus, oraz 4 molekuły alergenowe z gatunku roztocza Dermatophagoides pteronyssinus: rDer p 1, rDer p 2, rDer p 10 i rDer p 23.

Roztocze kurzu domowego są alergenami wziewnymi działającymi przez cały rok, ale największe objawy alergii na nie występują zazwyczaj jesienią i zimą. Objawy alergii na roztocze mogą obejmować duszności, katar alergiczny, świsty w płucach oraz astmę.

Dodatkowo test zawiera marker CCD*. Są to determinanty węglowodanowe, mogące wywoływać produkcję przeciwciał E (IgE). Chociaż same nie mają istotnego znaczenia klinicznego, występują w wielu alergenach, takich jak jady pszczół, os czy pyłki traw, i mogą przyczyniać się do pozytywnych wyników testów alergicznych przeprowadzanych na te alergeny.

Jak się przygotować do pobrania

Nie ma konieczności specjalnego przygotowania, zgłoś się do naszego Laboratorium w celu pobrania krwi. Nie musisz być na czczo i nie musisz odstawiać leków antyalergicznych.

Cena

185zł