SEMINOLOGIA

Test stresu oksydacyjnego w nasieniu

Metoda

MiOXSYS

Czas Realizacji

do 5 dni roboczych

Materiał

  • nasienie

Dodatkowe Informacje

Stres oksydacyjny jest jedną z przyczyn męskiej niepłodności i problemów z zajściem w ciążę. Do stresu oksydacyjnego dochodzi gdy nadmierna ilość reaktywnych form tlenu nie jest w wystarczającym stopniu neutralizowana przez fizjologiczne układy oksydacyjne. Niezneutralizowane reaktywne formy tlenu mogą być odpowiedzialne za poważne uszkodzenia DNA. Skutkuje to zaburzeniami funkcji plemników i może prowadzić do niepłodności.

Na wystąpienie nadmiernego stresu oksydacyjnego w nasieniu są szczególnie narażeni mężczyźni otyli, stosujący różne używki, narażeni na toksyczne substancje w środowisku, a także ze zdiagnozowaną cukrzycą i innymi ogólnoustrojowymi schorzeniami.

Jak się przygotować do pobrania

Przed badaniem nasienia powinieneś:

  1. Zachować abstynencję seksualną 2-7 dni

  2. Zachować przynajmniej 1 dzień abstynencji alkoholowej

  3. Zrezygnować ze znaczącego, wykraczającego poza standardowy dla ciebie, wysiłku fizycznego

  4. W dniu badania twój stan zdrowia powinien być dobry, w przypadku infekcji z gorączką lub zatrucia pokarmowego, powinieneś przełożyć badanie

  5. Jeśli stosujesz antybiotyk lub inne leki, przed badaniem skonsultuj się z lekarzem i poinformuj o tym laboratorium. Zapoznaj się też z zakładką Odpowiedzi na często zadawane pytania, gdzie znajdziesz wiele ważnych informacji.

Cena

350zł